Karty SIM podczas wakacji w Londynie. Jak korzystać z Internetu z brytyjskim pakietem danych na wakacjach

Vacation sim card for London UKVacation sim card for London UK

English version of this article here.

A więc właśnie zarezerwowałeś wakacje w Londynie. Super! Nie możemy się doczekać, aby powitać Cię w naszym skromnym mieście i mamy nadzieję, że podczas Twojego pobytu nie zabraknie dużych ilości piwa i ryby z frytkami, jednak przede wszystkim pamiętaj, by stanąć po prawej stronie!

W trakcie swojego pobytu będziesz prawdopodobnie potrzebować połączenia z Internetem, aby pozostać w kontakcie ze znajomymi i zaplanować, jak spędzić swój czas w Londynie (oraz oczywiście do korzystania z Uber, aby się poruszać po mieście).

W tym celu będziesz potrzebować pakietu danych.

W tym artykule poprowadzimy Cię przez wszystko, czego będziesz potrzebować, aby połączyć się z Internetem w Wielkiej Brytanii podczas swoich wakacji.

Szybkie rekomendacje

Zarejestruj się na FreedomPop tutaj; jest naprawdę za darmo każdego miesiąca (z wyjątkiem jednorazowej opłaty wynoszącej £0.99) i otrzymujesz wystarczająco dużo danych, aby korzystać z WhatsApp, poczty elektronicznej i przeglądarki podczas swoich wakacji w Wielkiej Brytanii. Aby kupić przez Internet wystarczy jedynie konto PayPal.

Sieć z najszybszym Internetem: EE
Nasza rekomendacja (darmowe dane): FreedomPop
Najlepsza opcja zapasowa: Darmowa karta SIM od VodafoneSprzęt

Pierwszą rzeczą, jakiej będziesz potrzebować, aby połączyć się z Internetem jest telefon. Od niego powinieneś zacząć. Musisz upewnić się, że jest odblokowany (tak, aby można było umieścić w nim kartę SIM brytyjskiej sieci komórkowej) i obsługuje nasze częstotliwości sieci komórkowych. Częstotliwości 2G, 3G i 4G stosowane w Londynie możesz zobaczyć tutaj; prawie na pewno Twój telefon będzie działał w sieci 3G w Londynie i może nawet złapiesz trochę zasięgu 4G LTE.

Jeśli Twój telefon nie jest kompatybilny lub nie chcesz wyjmować swojej obecnej karty SIM polecamy użycie przenośnego hotspotu Wi-Fi (często nazywanego MiFi). Możesz kupić hotspot działający w sieci 4G jak np. ten lub tańszą alternatywę 3G jak ten, a następnie umieścić w nim kartę SIM. Jest to również dobry pomysł, jeśli tylko niektórzy potrzebują połączenia się z Internetem lub chcesz podłączyć wiele urządzeń i co więcej, możesz używać go podczas następnych wakacji.

Regiony

W przeciwieństwie do wielu innych krajów, w Wielkiej Brytanii nie mamy regionalnych sieci komórkowych. Poza niektórymi obszarami wiejskimi, które mogą nie mieć żadnego zasięgu, wystarczy kupić jedną kartę SIM i używać jej w całej Wielkiej Brytanii.

Karta vs Abonament

Większość mieszkańców Wysp Brytyjskich decyduje się na podpisanie umowy (abonamentu) z operatorem sieci komórkowej, która wynosi zazwyczaj 24 miesięcy. Oczywiście nie ma to sensu dla turysty przyjeżdżającego na krótki pobyt, dlatego skupimy się na opcjach na kartę, które można kupić bez podpisywania żadnej umowy.

Jak zamówić swoją wakacyjną kartę SIM

Kupując kartę SIM w Wielkiej Brytanii nie trzeba okazywać dowodu tożsamości, a nawet można to zrobić przez Internet. Sugerujemy zamówienie jej zawczasu na adres swojego hotelu (lub innego miejsca). Dobrym pomysłem jest wysyłanie e-maila do swojego hotelu informując ich o mającej nadejść dla Ciebie przesyłce. Możesz odebrać ją w dniu przyjazdu do UK.

Nacisk na dane

W tym artykule mamy zamiar skupić się na pakietach danych. Wiele ofert na kartę umożliwia wykonywanie połączeń, jednak zgadujemy, że możesz chcieć używać Skype’a lub podobnych usług VoIP, aby zadzwonić do domu.

Główne sieci

W Wielkiej Brytanii istnieją cztery główne sieci telefonii komórkowej – są to operatorzy, którzy są właścicielami fizycznej infrastruktury. Należą do nich O2, EE, Vodafone oraz Three. Wszystkie działają w sieciach 2G, 3G i 4G LTE, z wyjątkiem trzech, które wycofały 2G. Pozostali operatorzy dzierżawią część ich infrastruktury (są to tak zwani operatorzy wirtualni lub MVNO) pod innymi nazwami.

Jeśli zależy Ci na jak najlepszej jakości sugerujemy rozważenie EE. Zainwestowali oni najwięcej w sieć 4G LTE w Wielkiej Brytanii i posiadają największy zasięg 4G LTE. Osiągniesz u nich prędkość do 60mb/sekundę.

EE posiada w ofercie karty SIM tylko z pakietem danych ważne na okres 1 miesiąca z 5GB danych za £25. Kliknij tutaj aby je zobaczyć. Jeśli zużywasz dużo danych lub planujesz korzystać w celach służbowych jest to karta dla Ciebie.

Jeśli nie chcesz zdecydować się na EE, wypróbuj Vodafone, który wyśle Ci darmową kartę SIM tutaj. Dobrym pomysłem jest zamówienie karty SIM od Vodafone na zaś, w razie jakichkolwiek problemów z innymi operatorami, lub jeśli nie uda Ci się znaleźć salonu… jest w końcu darmowa.

Operatorzy wirtualni

To prawdopodobnie tutaj znajdziesz najlepszą dla siebie ofertę, jako że główne sieci na ogół skupiają się na długoterminowych umowach mieszkańców Wielkiej Brytanii, a nie turystach.

Polecamy: FreedomPop
Najlepsza w naszej opinii sieć! Rejestrujesz się online (podaj kod pocztowy swojego hotelu) i dokonujesz opłaty w wysokości £0.99 przez PayPal, aby uniknąć problemów z międzynarodowymi kartami kredytowymi.

Działają pod siecią Three, otrzymasz więc dobry zasięg 3G i 4G LTE. Dostajesz za darmo 200 MB danych, które pozwolą na umiarkowane korzystanie z WhatsApp, poczty elektronicznej i przeglądarki. Jeśli potrzebujesz nieco więcej danych ich pakiety są bardzo atrakcyjne cenowo.

Wysłana przez nich karta SIM będzie 3w1, tzn. będzie funkcjonować w urządzeniach, które wymagają zarówno pełnego rozmiaru, jak i mikro lub nano SIM (czyli każde urządzenie, które akceptuje karty SIM).

W FreedomPop można nawiązywać i odbierać połączenia telefoniczne. Posiadają intuicyjną aplikację, która umożliwia nawiązywanie połączeń z użyciem pakietów danych.

Mając już swoją kartę FreedomPop pamiętaj, aby mieć na uwadze funkcję auto doładowania. Niektórzy ją lubią, inni jednak wolą wyłączyć.

Kliknij tutaj, aby otrzymać swoją kartę sim od FreedomPop.Rozmowy międzynarodowe: giffgaff
Jest to operator wirtualny, działający na infrastrukturze O2, dlatego posiada zasięg wszędzie tam, gdzie jest zasięg O2.

giffgaff to prawdziwa sieć „pay as u go”. Aby korzystać z danych należy zakupić tzw „gigabags”, które są dość dobrze wycenione. Cały proces polega na zamówieniu karty SIM online tutaj, aktywowaniu jej po tym jak zostanie dostarczona do Twojego hotelu i wykupieniu środków za pośrednictwem strony internetowej giffgaff, a następnie dodaniu „gigabagów”. Jest to trochę bardziej skomplikowane od FreedomPop, jednak warto przyjrzeć się tej sieci, jeśli zależy Ci na tańszym dostępie do sieci O2. giffgaff posiada również kilka dobrych opcji rozmów międzynarodowych, dlatego jeśli szukasz sieci, aby dzwonić do domu, może ona być dobrym wyborem.Prosty cennik: 1pmobile
Operator ten działa w dobrze rozbudowanej sieci EE. 1pmobile jest bardzo prosty – każda minuta, SMS lub megabajt danych kosztuje u nich £0.01. Wymagane jest jednak wydać miesięcznie minimum £5.00, dlatego możesz pomyśleć o tym, jak o 500MB danych w sieci EE za £5.00. Kartę SIM z £5.00 środków można zamówić przez Internet.

Kliknij tutaj, aby otrzymać swoją kartę sim od 1pmobile

About the Author

James Harley
James lives in London and is a keen author in the consumer telecommunications space. He always has a keen eye on the latest news, offers and deals available to broadband users.

Be the first to comment on "Karty SIM podczas wakacji w Londynie. Jak korzystać z Internetu z brytyjskim pakietem danych na wakacjach"

Leave a comment